Vrtáme studny a vrty pro tepelná čerpadla po celé ČR.

Technika, kterou používáme

Technika, kterou používáme

VRTNÉ SOUPRAVY:

Kompaktní a výkonné vrtné soupravy značky Adler nám efektivně pomáhají při stavbách studní i geotermálních vrtech:

https://adler-arbeitsmaschinen.de/bohrgeraete/


VRTNÉ POTŘEBY A PŘÍSLUŠENSTVÍ:

Firma Stüwa patří k předním výrobcům studní, geotermální techniky a vrtných potřeb. Německá kvalita s více než 140letou historií tak pro nás byla v tomto případě jasnou volbou:

https://www.stuewa.de/de/


TEPELNÁ ČERPADLA:

Tepelná čerpadla švédské značky IVT jsou navrhována pro náročné skandinávské klima a pravidelně vítězí ve spotřebitelských testech. S čerpadly IVT najdeme efektivní řešení pro každou budovu: 

https://www.cerpadla-ivt.cz/

F&Q

Částé dotazy

  • Povolení vyřídíme

    Povolení pro studnu nebo vrty pro Vás vyřídíme my.

  • Komplexní řešení

    Od povolení, přes projekt až po finální instalaci techniky.

Jak hluboká musí být studna?

Jak by měla být vaše studna hluboká, nelze dopředu říct. Obecně se uvádí, že průměrná hloubka vrtaných studní se pohybuje v rozmezí 20 až 30 metrů. Samotným pracím předchází hydrogeologický průzkum, díky němuž zjistíte, zda je vůbec na vašem pozemku podzemní voda a jak silný je její pramen. Hydrogeolog následně určí, kde vrtat a jak hluboko. Pomoci mu může také proutkař, který hledá pukliny pod povrchem, do nichž se vrt v ideálním případě trefí. Při umístění vrtu na pozemku se musí dodržet normy, například správné odstupy od zdrojů znečištění, jako jsou kanalizace nebo cesta.

Jaká povolení jsou potřeba k výstavbě studny?

Uvažujete nad vrtanou studnou? Pak to bez papírování nepůjde. Je potřeba mít zpracovanou projektovou dokumentaci a hydrogeologický posudek. Jako první musíte získat souhlas se stavbou studny od Vodohospodářského úřadu. V návaznosti na to také stavební povolení od stavebního úřadu a povolení o odběru podzemních vod opět od Vodohospodářského úřadu. V samém závěru je potřeba získat ještě kolaudační souhlas k užívání vodních děl.

Vrtané studny jsou ve většině případů hluboké do 30 metrů, pakliže se ale dostanete do situace, kdy tato hloubka nestačí, je na řadě další návštěva úředníků. V takovém případě je totiž potřeba vyjádření báňského úřadu (např. v případě vrtů pro tepelná čerpadla se hranice 30 metrů přesáhne vždy, a tudíž je výše uvedené povolení vždy nutné).

Jak často je nutné čistit studnu?

Doporučuje se čistit studnu alespoň jednou za rok, aby byla zajištěna kvalita vody.

Jaká je životnost tepelného čerpadla?

Životnost tepelného čerpadla se pohybuje kolem 20 let.

KM WELLS | Vrtané studny a vrty pro tepelná čerpadla